משלוח חינם בהזמנה מעל 350 ש"ח
ניתן לשלם במזומן בעת בחירת משלוח עד הבית

משחקים וצעצועים לפעוטות הינם בעלי חשיבות עצומה בעיצוב תהליך ההתפתחות של התינוק, אשר לומד את העולם תוך ההנאה שבמשחק. 

בשנה הראשונה לחייו התינוק לומד בהדרגה את העולם שסובב אותו, מפתח את מערכת החישה, את כישוריו המוטוריים ואת ההבנה בנוגע לקביעות האובייקט. כישורים אלה ילוו אותו בהמשך חייו הבוגרים. משחקי התפתחות לגיל שנה, המותאמים לגילו של הפעוט, יהיו חשובים במיוחד להתפתחות המוטורית, השכלית, הרגשית והחברתית. 

על כן מומלץ להתאים צעצועי התפתחות לגיל שנה באופן ייחודי למצבו של התינוק. לכן כדאי להכיר את המשחקים המתאימים לכל שלב התפתחותי המאפיין את תקופה זו.

משחקי התפתחות מגיל חצי שנה עד תשעה חודשים

בתקופת הינקות ועד גיל שנה התינוק לומד בהדרגה את העולם שסביבו דרך מערכת החישה, ומפתח כישורים מוטוריים ומרחביים, כגון יצירת קשר עין, אחיזה, הושטת יד, זחילה וישיבה. 

מגיל חצי שנה התינוק מתחיל לזחול לעבר האובייקטים המצויים בסביבתו. המשחקים המותאמים לתקופה זו יהיו צעצועי התפתחות רכים, כגון בובות או קוביות משחק מחומרים רכים ונעימים. כדאי לשלב חפצים רכים במרקמים ובצבעים שונים על מנת לעודד את הזחילה ואת סקרנותו של התינוק במרחב.

 משחקי התפתחות מגיל תשעה חודשים עד שנה

בסביבות גיל שנה התינוק מתחיל לעמוד וללכת בכוחות עצמו, ועל כן חשוב שהמשחק יעודד הליכה ופיתוח מיומנויות של מוטוריקה עדינה, באצבעות ובכפות הידיים, וקשר יד-עין. 

המשחקים המותאמים לתקופה זו יהיו צעצועי התפתחות לגיל שנה שייפתחו את המוטוריקה העדינה, כגון אחיזה והרמת חפצים ובניית מגדל קוביות, כמו גם אפשר לעודד אותו להצביע על תמונות בספרים המציגים חפצים או אובייקטים שונים. משלב זה התינוק הופך להיות פעיל יותר ונע בזכות עצמו, ועל כן חשוב להקפיד על מרחב בטוח תוך השגחה מתמדת.

 משחקי התפתחות לתינוקות מגיל שנה עד שנה וחצי

עד גיל שנה התינוק מפתח בהדרגה ובאופן ראשוני את הבנת קביעות האובייקט – ההבנה שאובייקטים ממשיכים להתקיים גם מעבר לטווח הראיה שלו. הבנה זו, המלמדת אותו שהוא נפרד מאובייקטים אחרים, היא משמעותית עבור ההתפתחות למשך כל חייו. 

משחקי התפתחות גיל שנה יכולים להיות החבאת חפצים ומשחקי קח-תן. בשלב זה התינוק חוקר את העולם ופעלתן מאוד, ויש לעודד אותו להמשיך ולפתח מוטוריקה עדינה עם צעצועי התפתחות גיל שנה המותאמים לכך – למשל מגדל קוביות, פאזלים מעץ עד שני חלקים, ספרים העשויים מקרטון שמציגים אובייקטים וחפצים שונים, גלגול מסירות מכדור רך, או צעצועים להתאמת צורות.

 מחפשים משחקי התפתחות לתינוקות בגיל שנה?

בחנות הצעצועים MOM & ME תוכלו למצוא מגוון משחקי התפתחות איכותיים. הצעצועים המומלצים לתקופה קסומה זו הם כאלו שייפתחו את המיומנויות המוטוריות, קשר יד-עין וזחילה לעבר אובייקטים כמו למשל:

  • מגדלי קוביות, טבעות או חיות, העשויים מחומרים המותאמים לתינוקות.
  • בובות רכות למיניהן, העשויים מחומרים בעלי טקסטורות שונות.
  • פאזלים מעץ, בעלי חלק אחד או שניים, המותאמים במיוחד לפעוטות. תוכלו לקרוא עוד על למה לבחור בצעצועי עץ במאמר הבא
  • משחקים שבאמצעותם התינוק יכול להפיק צלילים, כגון תוף לחיצה או רעשן תינוק.
 

מוזמנים לבקר באתר חנות הצעצועים MOM & ME מספקת משחקים איכותיים של החברות המובילות בארץ ובעולם. במגוון הצעצועים והמשחקים הרחב שקיים באתר תוכלו למצוא צעצועים לילדים ומשחקי התפתחות לתינוקות ופעוטות, איכותיים ביותר ובמחירים האטרקטיביים ביותר. 

אנו מספקים משלוח מהיר עד הבית, החזר כספי תוך 30 יום ושירות לקוחות טלפוני שיעניק לכם חוויית קנייה אישית. מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה דרך ה Whatsapp באתר או בטלפון: 052-2342135!

שלח נשמח לעדכן אותך שהמוצר יחזור למלאי, אנא הכניסי כתובת מייל תקינה כדי לקבל עדכון שהמוצר חוזר למלאי
סל הקניות0
הסל עדיין רק! בואי נוסיף כמה דברים מעניינים לסל
המשך בקניה
0