איך פאזלים לפעוטות תורמים להתפתחותם?

היום בכל בית שיש בו ילדים, ניתן למצוא פאזלים מסוגים שונים. כולם מבינים כי פאזלים לפעוטות יכולים לסייע רבות בהתפתחות שלהם, מכיוון שהרכבת פאזל דורשת לא מעט מיומנויות שונות. חשוב כמובן לבחור בפאזל איכותי ועמיד, המותאם לגיל הילד. פאזל קל מידי ישעמם את הפעוט, ואילו פאזל מסובך מידי יגרום לו לתחושת תסכול. לכן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום, במטרה לבחור את סוג הפאזל האידיאלי ביותר לצרכים שלכם.

אנו בחנות הצעצועים MOM & ME נשמח לספק לכם מבחר רחב של פאזלים לפעוטות. כל הפאזלים שלנו עומדים בתקנים המחמירים, מכיוון שהם מגיעים מהחברות המובילות ביותר בארץ ובעולם. ניתן לבחור מבין מגוון עצום של פאזלים שונים, המגיעים בצבעים, בעיצובים וברמות קושי שונות. נשמח לסייע ולייעץ לכם, בבחירת הפאזל האידיאלי ביותר עבור הילד שלכם.

פאזלים לפעוטות – מה חשוב לדעת בנושא?

קודם כל, כדאי לציין כי הרכבת פאזלים נחשבת לאחת הפעולות המרגיעות ביותר, הן עבור הורים והן עבור הילדים. מדובר על פעולה שיכולה לסייע בשיפור מצב הרוח, מעבר ליכולת לחזק את היכולות המנטליות. מחקרים הוכיחו כי מלאכת הרכבת הפאזל מפעילה את שני צידי המוח, דבר התורם רבות הן להתפתחות היצירתיות והחשיבה האינטואיטיבית והן להתפתחות היכולות הלוגיות והאובייקטיביות של הילד.

במהלך פעולת הרכבת הפאזל שני צידי המוח חייבים לעבוד בסינרגיה, דבר התורם רבות לתפקוד הקוגניטיבי. בנוסף, האונה העורפית של המוח, האחראית על חיבור בין צבעים וצורות, משתתפת גם כן במהלך העבודה. מדובר על אחד האימונים היעילים והאפקטיביים ביותר למוח.

כל הסיבות להשקיע בהרכבת פאזלים לפעוטות

אחת הסיבות החשובות ביותר להשקיע בהרכבת פאזלים לפעוטות, היא שיפור היכולות המוטוריות של הילד. פאזלים לפעוטות אמורים להכיל חלקים גדולים וקשיחים יותר, המותאמים ליכולות של הילד. ברגע שהילד מצליח לחבר בין החלקים השונים, הוא מאמן את היכולות המוטוריות שלו וזוכה לתחושת סיפוק על ההישג. כמו כן, הפעולה מפתחת את תפיסת המרחב שלו ומאפשרת לו לשים לב לפרטים הקטנים ולהתמקד בהבדלים השונים בין חלקי הפאזל.

הדבר מפתח את יכולות הדיוק של הילד ומאפשר לו לחזק את הקשרים העצביים, לצד היכולת ליצור קשרים חדשים בין תאי המוח. כתוצאה מהרכבת פאזלים ניתן לשפר את תהליכי החשיבה ואת הזיכרון לטווח קצר.

כדאי לדעת כי מחקרים שנעשו בתחום, הראו כי הרכבת פאזל יומית יכולה להעלות את מנת המשכל של הילד ואף לשפר את היכולת שלו לפתור בעיות שונות בעולם האמיתי ולהסתגל בקלות רבה יותר לשינויים השונים. חשוב להדגיש כי הפאזל יכול ללמד את הילד שליטה עצמית וסבלנות, לצד היכולת לשפר את הביטחון העצמי. 

אנו בחנות הצעצועים MOM & ME נשמח לספק לכם מבחר רחב של פאזלים לפעוטות במחירים חסרי תקדים. לפרטים והזמנות, צרו קשר.