משחקי חשיבה לגיל 3 

היום כבר ברור לכולם כי משחקי חשיבה לגיל 3 חשובים וחיוניים להתפתחות התקינה של הילד. מדובר על משחקים המעודדים את הילד להפעיל את היכולות הקוגניטיביות שלו ולקשר בין סיבה לתוצאה. לכן כל מי שמעוניין להעניק מתנה מיוחדת לילד, חייב לזכור כי מעבר לכל הצעצועים הצבעוניים, ישנם משחקי חשיבה, שיוכלו לתרום הרבה יותר ליכולות ולכישורים של הילד.

אנו בחנות הצעצועים MOM & ME נשמח לספק לכם מבחר רחב של משחקי חשיבה לגיל 3, על מנת להבטיח לכם שעות של הנאה וזמן איכות עם הילד. הצעצועים שלנו מגיעים מהחברות המוכרות והמובילות ביותר בתחום והם נמכרים במחירים האטרקטיביים ביותר.

היבטים חשובים לגבי משחקי חשיבה לגיל 3

מחקרים רבים שנערכו בנושא מצאו כי משחקי חשיבה חיוניים להתפתחות השכלית של הילד, מאחר וישנו קשר הדוק בין יכולות שכליות גבוהות לבין ההתנסויות השונות של הילד בזמן משחק. באמצעות המשחק הילד יכול לתרגל ולשכלל את היכולות המנטליות שלו, להתנסות בסוגים שונים של בעיות ולאתר את הפתרונות המתאימים ביותר. זוהי דרך מעולה לרכוש מיומנויות שכליות שונות, שיוכלו לשמש את הילד בהמשך הדרך. כמובן שישנם סוגים שונים של משחקי חשיבה, לכן חשוב לאפשר לילד להתנסות במשחקים השונים ולפתח את היכולת שלו לחשיבה מופשטת, היכולת להכליל והיכולת להסיק מסקנות. משחקי החשיבה חייבים כמובן להתאים לגיל וליכולות של הילד, מאחר ומשחק קשה מידי, עלול לגרום לחוסר עניין וחוסר חשק לשחק בו. מצד שני, משחק קל מידי, עלול לגרום לתחושת שעמום ורוגז. 

משחקי חשיבה לגיל 3 – כל היתרונות שכדאי להכיר

משחקי חשיבה מאפשרים לילד לתרגל מיומנויות חדשות ותפקידים חדשים, החל מהרצון לחקות את הפעולות של המבוגרים הנמצאים סביבו ועד לשכלול היכולת שלו לתאם בין סדר הפעולות השונות, ולפתח את יכולות ההבנה והזיכרון. משחק הזיכרון למשל, יכול לפתח אצל הילד את היכולת לעקוב אחר קלפי המשחק ולפתח את יכולות הזיכרון שלו. מעבר לכך, המשחק מאפשר לילד לשכלל את יכולות הריכוז שלו וכמובן לאפשר לו להתנסות בצבעים ובמרקמים השונים של הקלפים. משחקי חשיבה יכולים לשפר את היכולות של הילד להבין כללים וחוקים שונים, כגון היכולת להבין את הקשר בין סיבה לתוצאה, התמצאות במרחב, הכללה ומיון וכדומה. באמצעות משחקי חשיבה הילד מפתח את הסקרנות שלו ומסוגל ללמוד מיומנויות למידה, כגון ריכוז, התמדה, חקירה, התנסות וטעיה. ניתן למצוא היום מבחר רחב של משחקי חשיבה שונים, לכן מומלץ לגוון, על מנת לאפשר לילד להתנסות במגוון רחב ככל הניתן.

אנו בחנות הצעצועים MOM & ME נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי בחירת משחקי חשיבה לגיל 3. אנו מספקים מגוון רחב של משחקים איכותיים ומקצועיים, שיוכלו לשפר את היכולות השכליות של ילדכם ולאפשר לכם שעות של כיף והנאה. לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר.